• Mejer Upchurch posted an update 3 months, 3 weeks ago

  لیکن علیرغم افزایش آگاهی ها نسبت به مزایای سیستم آموزش به زبان مادری، هنوز موانع زیادی از قبیل موانع سیاسی در راه اجرای این برنامه ها وجود دارد. آنها همچنین بر این موضوع تاکید کردند که تاکید صرف بر زبان لوکزامبورگی به عنوان تنها زبان رسمی و اداری، آنهم در حالی که این کشور همسایگانی با زبان‌های بین‌المللی دیگر دارد، باعث انزوای این کشور کوچک متکی بر نیروی خارجی خواهد شد. داشتن بیش از یک زبان رسمی همچنین باعث می‌شود علاوه بر کمک به هر اقلیت زبانی برای حفظ و توسعۀ ویژگی‌های فرهنگی خود، آنها وجوه مشترک و به تبع آن اهداف مشترک بیشتری با مردمان دیگر بخش‌های کشور پیدا کنند؛ امری که باعث تقویت وحدت ملی می‌شود. در این کشور همچنین در مناطقی که ترکیبی از مردمی از هر دو زبان رسمی زندگی می‌کنند، هر ۱۰ سال یک بار سرشماری انجام می‌شود تا زبان رسمی غالب در آن منطقه مشخص و بر اساس آن خدمات اداری لازم متناسب با آن زبان به ساکنان داده شود. علاوه بر این سه زبان، زبان‌های دیگری از جمله انگلیسی، لوکزامبورگی، پیکارد و والون (گویش‌هایی از زبان فرانسه) و ییدیش (زبان جامعه یهودیان بلژیک) نیز در این کشور رایج است. ایالات متحده آمریکااقلیت چشم‌گیر، عمدتاً در شیکاگو، نیویورک و ماساچوست.

  اول اینکه با این کار خود را به چالش می‌کشید و از دانسته‌های خود استفاده می‌کنید. دوم اینکه می‌توانید خود را درگیر افراد اسپانیایی زبان کنید و از آن‌ها یاد بگیرد. و در آخر اینکه شاید بتوانید در این بین دوستان خوبی برای خود دست و پا کنید. سطح متوسطه جایی است که شما در آن با اشکال پیچیده‌تری از افعال زبان اسپانیایی آشنا می‌شوید. شما در ساختار جملات قرار می‌گیرید تا بتوانید با گذشته و حال و آینده به شکل حرفه‌ای‌تر ارتباط بگیرید.

  این مناسبت بیش از 100 سال قدمت دارد و از سال 1914 به صورت رسمی درآمد. در ابتدا این مناسبت همراه با برافراشتن پرچمی بوده است که یادآور مادرانی بوده که فرزندانشان را در جنگ از دست داده اند. معمولا در این روز افراد برای مادر خود هدایای ارزشمند تهیه می کنند و حداقل با یک کارت پستال از آن ها تشکر و قدردانی می کنند. حتی رویدادهای غیرمذهبی نیز حول این عید وجود دارد و در بعضی موارد خانواده ها رسوم خود را جشن می گیرند.

  بعد از آن باید توضیحات آن را بخوانید و دستورالعمل‌ها را مو به مو انجام دهید. روزانه یک ساعت را به خواندن قواعد دستور زبان و حل تمرین‌های مربوط به هر مبحث اختصاص دهید. اول همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که نباید برای یادگیری دلیل خیلی قانع‌کننده‌ای داشته باشید؛ زیرا حرکت همیشه نشانه اعتمادبنفس و سکون نشانه ضعف است. پس اینکه زبان سرخ‌پوستی یاد بگیرید، خیلی بهتر از این است که بنشینید یکجا و از جای خود جم نخورید، چون دلیلتان خیلی قانع کننده نیست. ترفندهای یادگیری زبان اسپانایی1.هر روز یک ساعت گرامر درسی بخوانید.

  حتی در شرایطی که مدارا، احترام و حمایت از زیست بومی هم وجود داشته باشد، باز هم عده‌‏ای ترجیح می‏‌دهند زبان بومی خود را رها کنند و البته گروهی دیگر آن را حفظ می‏‌کنند. برای دولت‌ملت‎ها وجود هویت ملی یکدست مزایایی دارد؛ مثلاً از لحاظ چارچوب‏‌های ملی مشترک، دموکراسی، کارآمدی و انسجام اجتماعی، یکدستی به سود دولت‌ملت‎هاست. نقشی که زبان‏شناسی رادیکال می‌‏تواند در این زمینه ایفا کند، افزودن یک جنبۀ دیگر بر این مباحث است. نه فقط با تأکید بر حقوق فردی و گروهی گویشوران، بلکه با تاکید بر این امر که برای باز گذاشتن افق‎های فرهنگی و سیاسی، وجود یک میراث فوقِ متنوع زبانی اهمیت دارد.

  یعنی شما بدون سفر به روسیه هم می‌توانید زبان این کشور را در خانه خود و بدون پرداخت اجاره یا هزینه‌های دانشجویی، یاد بگیرید! ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای هرچه سریعتر شدن روند تحصیل در روسیه، با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و در این دوره‌ها ثبت نام کنید. همانطور که بالاتر اشاره کردیم ایالات متحده زبان رسمی ندارد.اما اکثریت جمعیت آن به انگلیسی صحبت می کنند واز انگلیسی برای تحصیل و خدمات دولتی وکارهای اداری استفاده می شود. به عبارت دیگر تنها بخش کوچکی از جمعیت این کشورها به زبان انگلیسی صحبت می کنند و از آن در مدارس و یا فعالیت های گردشگری استفاده می کنند.

  از طرفی اجاره ماشین برای مدت کوتاه هم میتواند به نسبت ارزان باشد اما خرید ماشین یا لیز (اجاره طولانی مدت ) میتواند به نسبت گرانتر باشد. چرا که در کانادا بیمه ماشین مخصوصا اگر سابقه رانندگی در کشور خود نداشته باشید یا مدارک آنرا همراه نیاورید میتواند مبلغ قابل ملاحظه ای باشد. یا در مورد محل سکونت ممکن است محلی را که برای انتخاب کنید اجاره اش ارزان اما محله ای بسیار پر سر و صدا و شلوغ باشد. در هر صورت باید آمادگی روبرو شدن با چنین چالشهایی را داشته باشید. دانشجویان بین المللی در آمریکا اجازه دارند پس از اتمام تحصیلات خود برای یک سال آموزش اضافی در ایالات متحده زندگی کنند.

  یادگیری زبان برای مهاجرت حدودی امکان دارد، اما باید در نظر داشته باشید که شانس اخذ ویزای این کشورها بسیار کم است و از آنجایی که دوره های زبان انگلیسی زیادی در ایران برگزار می شوند، پیشنهاد میکنیم که از طریق دوره زبان برای این کشورها اقدام نکنید. با شرکت در دوره‌های زبان فرانسه، شما به عنوان یک دانشجوی بومی در این کشور شناخته خواهید شد و کارت دانشجویی فرانسه را نیز دریافت خواهید کرد. یعنی، پس از اتمام دوره زبان و ورود به دانشگاه‌های فرانسه دیگر نیازی به گذراندن آزمون‌های ورودی فرانسه نخواهید داشت و مستقیماً وارد دانشگاه‌های فرانسه خواهید شد. شایان ذکر است که با گذراندن دوره‌های زبان فرانسه، به‌صورت رایگان در دانشگاه‌های فرانسه تحصیل خواهید کرد.

  در رسانه‌های این کشور، اعم از صوتی، تصویری و مکتوب، از هر سه زبان رسمی به‌طور گسترده استفاده می‌شوند. بر این اساس در حال حاضر در سراسر بلژیک، از عالی‌ترین تا جزئی‌ترین فعالیت‌های اداری و اجرایی به هر سه زبان اصلی ارائه می‌شود. بطور مثال در ایستگاه‌های راه آهن و فرودگاه‌های بلژیک، همه اطلاعیه‌ها به دو زبان هلندی و فرانسوی و در مناطق آلمانی نشین، در کنار این دو زبان به زبان آلمانی نیز ارائه می‌شود.

  پیوستگی فرهنگی و زبانی حس اجتماعی افراد را تقویت می‏‌کند و گسست‌‏های زبانی که در مدت عمر یک فرد (و نه مثلاً در طول قرن‎ها) رخ بدهد به سرگردانی در حیات اجتماعی افراد منجر می‌شود. واقعیت این است که زبان‎ها همواره و به طور طبیعی زاده شده و می‌میرند. زبان‏‌هایی که آنها را باستانی می‏‌نامیم، زمانی زبان‏‌های زنده بوده‏‌اند که به دلایل مختلفی چون جنگ، بلایای طبیعی یا کوچ مردمان، از بین رفته‌‏اند و زبان‏‌های جدید، حاصل از تماس‌‏های اجتماعی جدید، زاییده شده‌اند. به بیان دیگر، در دوران‌‏های قدیم‏‌تر، همچنان که مرگ و تولد زبان‏ها در مناطق مختلف جهان رخ می‏‌داد، چهرۀ متنوع فرهنگی‌زبانی همچنان حفظ می‏‌شد. اما امروزه مرگ زبان‏‌ها به سمت قطبی‏‌شدگی فرهنگی‌زبانی به پیش می‏‌رود. روز کریسمس در 24 دسامبر در ایالات متحده آمریکا جشن گرفته می شود.